Lenka Pipková

Život mě zavedl do různých koutů světa, měla jsem příležitost žít v prostředí rozličných kultur a vnímat a učit se rozmanité způsoby přístupu k životu i výchově dětí. Pochopila jsem, že chceme-li žít ve svobodné společnosti, kde se lidé navzájem respektují, jsou aktivní ve svém životě, komunitě i společnosti, mají úctu k přírodě a chrání ji, je potřeba, aby naše děti samy v těchto hodnotách vyrůstaly. Poté, co mě mé kroky přivedly do Hejnic, rozhodla jsem otevřít lesní školičku, která by takovéto prostředí dětem nabízela. Sama jsem maminkou dvou malých chlapců a vnímám, že právě respekt je základem našeho krásného vztahu.“

Marek Bednář

Mám rád život v mnoha jeho podobách. V roce 2015 vstoupilo do mého života první dítě a já se začal vážně zabývat tím, jak můžeme být rodiči, kteří mu ponechají dostatek prostoru k vlastnímu přirozenému vývoji, zároveň ale bezpečný rámec a jasně stanovené hranice zajišťující náš respekt k němu a jeho respekt k nám.
Děti mě inspirují, udivují, těší a jsem vděčný, že jsem narazil na informační zdroje, které jsou o harmonickém bytí s dětmi a fungují :-). Záleží mi na tom, aby z dívek vyrostly zdravé ženy a z chlapců zdraví muž
i.“

Iva Schöttová

Jsem maminka 4 synů, miluji divokou přírodu a velmi souzním s cestou svobodného vzdělávání a svobodné hry dětí venku v jakémkoli věku.Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu University Karlovy v Praze se zaměřením na biologii a výchovu ke zdraví, ale v klasickém školství nepůsobím. Od roku 2014 vzdělávám své syny doma a spolupracuji s dalšími rodinami na individuálním vzdělávání dětí. Nabízím své zkušenosti maminky i průvodce při vzdělávání, trpělivost a upřímný zájem o individuální potřeby dětí. Miluji procházky a pozorování přírody, malování, zpívání, focení a knížky.

Vendula Kučerová

Věřím, že to nejkrásnější a nejdůležitější je láska. Láska k sobě samému, k ostatním, k přírodě. Je toho opravdu mnoho, čemu se od přírody můžeme učit. Stačí se jen zastavit, naslouchat a spatřit to vše krásné, co nám příroda nabízí. A k tomu chci vést i děti, stejně jako jsem k tomu vedla své dvě již dospělé dcery. Milovat, být v harmonii s přírodou a žít přítomným okamžikem.